top of page

ברוכים הבאים ל"טוט אלץ" – קמפיין לאנ"ש "לחיות משיח וגאולה". 

"טוט אלץ", מחלקה במשרד משיח – "מרכז 302".

תכני משיח ושיעורים איכותיים למבוגרים ולילדים.

לרכישת עותקים מודפסים בקרו בעמוד שלנו באמזון. כל התכנים זמינים בחינם בעמוד זה.

עברית

amazon-logo-s3f.png

לרכישת עותקים מודפסים:

Intro Hebrew (1)-page-001.jpg

רלוונטי ועכשיו

הרבי דרש מהחסידים "לחיות משיח". לא רק לעשות מעשה נוסף כדי לזרז את בואו, לא רק לדרוש את בואו ולא רק לצפות לביאתו הקרובה בנשימה עצורה – אלא "לחיות משיח" היום. עכשיו. למרות שזה נשמע מרגש וכל חסיד רוצה ליישם זאת, השאלה הבוערת היא, "מה זה אומר, ואיך עושים את זה?" זו השאלה שסדרה זו מנסה להתמודד עמה.

פתיח לסדרת החוברות "טוט אלץ": 
רלוונטי ועכשווי – קריאתו של הרבי לאמץ תפיסת עולם גאולתית.

מיזוג פנימי

בשיחה ש"שינתה את כללי המשחק", גילה הרבי את ההגדרה האמיתית של דורנו: כולנו שלוחים. כולם כאחד. אבל מה זה אומר להיות שליח? אדם עצמאי בעל מערך מיומנויות, כישרונות וטכניקות אישיים לפתרון בעיות. עם זאת, כל זה מוקדש למשימה. מיזוג של "מעלה" ו"מטה", האנושי עם האלוקי. 

כך גם בגאולה – מיזוג מושלם של רוחניות וחומריות. מה זה משאיר לנו? השלב האחרון של הגאולה זקוק לך – לכולכם.

שיעור ראשון בתפיסה גאולתית: "ראייה נכונה של היהודי בזמננו; מי ולמה".

0001.jpg
0001.jpg

עידן חדש

המיזוג של אלוקות עם עצם הקיום אינו מוגבל רק ליהודי, אלא משתרע לעולם כולו. בעידן הזה, רגע לפני הגאולה, יצאנו ממצב של מגננה מהעולם, ופותחים בהתקפה: למצוא כל הזדמנות לגלות אלוקות – גם במקומות הכי מפתיעים. חירות וקידמה הן מושגים טובים ביותר לקידום הקדושה, היהדות והחסידות.

שיעור שני בתפיסה גאולתית: כיצד לראות את הקשר שלנו עם העולם ועם העידן החדש והמודרני.

להתעלות

עם כל הדיבורים על האחריות לראות את העולם מנקודת מבט גאולתית, האם זה אומר שכבר איננו בגלות? האם העובדה שרואים אלוקות במקומות נידחים ביותר על פני כדור הארץ אומרת שהחושך נעלם?
זה נראה בלתי-סביר. מבט חטוף מסביב מבהיר לנו שהחושך חי ובועט.
בשיעור זה, נלמד על הבלתי-אפשרי: להבין שאנחנו עדיין בגלות, כמובן, ובו זמנית לשמור על נקודת מבט גאולתית. 
כיצד פרדוקס זה אפשרי? ובכן, כאשר מחוברים לנקודת המבט האלוקית, הכל אפשרי.

שיעור שלישי בתפיסה גאולתית: ניווט בפרדוקס החיים בתקופת המעבר; אימוץ שינויי התודעה משיעורים קודמים תוך כדי חיים במציאות הגלותית.

 . . . בקרוב

asend hebrew cover.PNG

 . . . בקרוב

תפיסת עולם

Q0LRgbuA.png

התפתחויות מודרניות מתרחשות מהר יותר ממה שאנחנו יכולים לעקוב! מדוע נראה שהעולם מתקדם בקצב כה מהיר?
התשובה: משיח ממש כאן! במשך אלפי שנים, עבר העולם נתיב ארוך ומפותל של התפתחויות גאולתיות, חוזר עד ליציאת מצרים. ככל שאנו מתקרבים יותר אל קו הסיום, משיח מתחיל לזעזע ולהאיץ את התהליך.
זו המשימה של כל חסיד כיום: לראות את העולם וכל אירוע באופן הזה. מהמרגש לפשוט, ממגיפה עולמית להסכמי שלום שמשנים את העולם ולחוויית ארוחת צהריים פשוטה – יש מציאות חדשה. עלינו לאמן את עצמנו לראות את הסימנים הללו.

שיעור רביעי בתפיסה גאולתית: לפרשן את החדשות ואת האקטואליה מנקודת מבט גאולתית.

דירה נאה

בכ"ב שבט תשנ"ב הודיע הרבי שנכנסנו לעידן חדש. הגענו סוף סוף לשלב האחרון של ביאת המשיח. הנשים ואופיין הייחודי נחוצים ביותר לשלב זה.

במשך אלפי שנים עמל עם ישראל על בניית בית לה'. בית זה הושלם כעת, אך חסר בו המגע הקסום שהופך את ה"בית" לבית חם, אוהב ומסביר פנים – בו מציאותו של ה' כמעט גלויה.

לשם כך, הכוח הנשי נחוץ יותר מכל. היופי והמגע הנשיים, שלעתים קרובות פוטרים אותם כדבר חיצוני ובלתי-רלוונטי, הוא בדיוק מה שרלוונטי ונחוץ כעת. המגע המיוחד של יופי וחום שהאישה תורמת לתורה ולמצוות, משקף את נוכחותו של ה' בכל היבט של הדירה – שבו מה שבנינו הופך להיות שלו, ומהות ה' מורגשת אפילו בהיבטים החיצוניים ביותר.

Welcome Home Hebrew Booklet-page-001.jpg

עצם

0001.jpg

איך חייך היו נראים אם היית יכול להעריך את מי שאתה באמת ואת הליבה שלך מעבר לכל מה שאי-פעם עשית או תעשה? כיצד אתה יכול להעריך את זה אצל השני?

מנקודת מבט עמוקה יותר מהשיעורים הקודמים, הסתכלות גאולתית פירושה לראות את כל ההשפעות החיצוניות מהעבר ולהצליח לגעת בעצם של מהות הכול. בדיוק כפי שקרה ברגע שבו נולדת: ה' אמר לך "אתה חשוב" – לא בגלל משהו שעשית, תעשה או כל אופן אחר של התבטאות. ברגע הלידה אתה "קיים", וזה כל מה שחשוב.

שיעור חמישי של תפיסה גאולתית: הסתכלות על עצמנו, על אדם, על רעיון או על כל דבר מנקודת מבט של עצם שמעל ומעבר להשפעות החיצוניות.

לשתף את הידע

השיעור האחרון בתפיסה גאולתית מסכם את הכול ומצביע לעבר נקודה אחת ומאוחדת: האחר. גם אם אתה מחובר לגמרי לתפיסה הגאולתית, המציאות היא ששום דבר אינו מושלם אלא אם כן אתה מצליח לשתף אותו עם האחר.

למה? ובכן, זה תלוי מה הצפי. הסיבה האמיתית שיהודי רוצה את המשיח היא לא רק כדי ליהנות מדברים יפים או לברוח מכאב. כפי שהרבי לימד, הדחף הבסיסי למשיח הוא רצון עמוק שהקב"ה יתבטא בעולם הזה באופן מושלם. כל עוד פינה אחת בעולם נטולת התבטאות אלוקית, זועק היהודי "עד מתי!" בכמיהה לגאולה השלימה.

ובכן, האם התפיסה הגאולתית שולטת בחייך, לפחות בהיבט אחד? מצוין. עכשיו הפץ זאת סביבך. יש לא מעט אנשים שכמהים לכך.

 . . . בקרוב

Aspiration Blur (1).png

ילדים

Tut Atz - Vayeishev Sicha Booklet Hebrew-page-001.jpg

עולם ממש חדש

Tut Atz - Shemos Sicha Booklet Hebrew-page-001.jpg
22 Shvat Sicha Booklet Hebrew-page-001.jpg

אין כמו בבית

אנחנו טובים וגאולתיים

Tut Altz Terumah Sicha Booklet Hebrew-page-001.jpg
Little_Girl2__edited.png
Untitled design (2).png
Tut Altz Purim Sicha Booklet Hebrew.jpg

בּעל הבּית האמיתי

bottom of page